Żywice akrylowe

 

Produkty uzupełniające


ACRYSTAL Finition

Bezrozpuszczalnikowy impregnat używany do wykańczania powierzchni wykonanych z żywic Acrystal. Wzmacnia odporność na wilgoć i warunki atmosferyczne. Jest również bazą do wykonania patyny. Po wyschnięciu tworzy błyszczące lub matowe powierzchnie.

ACRYSTAL Retardateur

Przezroczysty płynny spowalniacz - wydłuża czas życia wszystkich produktów ACRYSTAL. Dodaje się od 0,2 do 2% w stosunku do całkowitej masy mieszaniny.

ACRYSTAL Thixo

Płynny składnik tiksotropujący (zagęszczający). Poprzez dodanie od 0,2 do 0,5% w stosunku do całkowitej masy mieszaniny uzyskuje się zwiększenie lepkości mieszaniny. Środek ten powoduje niespływanie żywicy nakładanej na pionowe powierzchnie jako warstwa powierzchniowa (żelkot). Standardowy tiksotrop można używać z wszystkimi żywicami Acrystal z wyjątkiem Acrystal Aqua. Do tej stosuje się specjalny dodatek tiksotropujący Acrystal Thixo Aqua.

ACRYSTAL Pigment

Bezrozpuszczalnikowe, nietoksyczne, intensywnie barwiące pasty pigmentowe na bazie żywicy akrylowej. Dostępne kolory: czarny, biały, żółty, czerwony i niebieski. Nadają się do barwienia wszystkich żywic Acrystal dając intensywne, stabilne i odporne na UV kolory.

ACRYSTAL Gyps Plus

Biały dodatek akrylowy powodujący znaczne wzmacnianie wytrzymałości gipsu. Można go stosować jako środek dodatkowy lub zamiast wody którą dodajemy do gipsu. Używając Gyps Plus do wzmocnienia gipsów uzyskujemy gipsowe odlewy i detale dużo bardziej wytrzymałe mechanicznie ale nadal nadające się do zastosowań "wewnętrznych".

ACRYSTAL Fibre 200-4D

Czterokierunkowa rowingowa specjalna tkanina szklana 200 g/m2. Używana do laminowania żywicami Acrystal aby zwiększyć wytrzymałość na pęknięcia i zginanie cienkościennych laminatów. Specjalne przeszycie rozłożonych w czterech kierunkach wiązek szklanych pozwala na jej układanie na skomplikowanych kształtach bez cięcia.

ACRYSTAL Mélangeur

Aluminiowe mieszadło do wszystkich kompozycji Acrystal. Przystosowane do mocowania w standardowych wiertarkach i wkrętarkach.