Żywice na prototypy i krótkie serie produkcyjne

 

Żywice do prototypów i krótkich serii produkcyjnych


Na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku, sukces można często zredukować do kwestii czasu. W początkowej fazie każdego projektu pojawia się wyjściowy pomysł. Pomysł ten musi być dopracowany przez cykl prototypów i ich testów, a następnie wprowadzony do produkcji tak szybko, jak to jest tylko możliwe, aby nowy produkt trafił na rynek w jak najkrótszym czasie zwiększając maksymalnie swoje oddziaływanie i sukces rynkowy.

Milar oferuje tworzywa narzędziowe oraz rozwiązania prototypowe, które poprzez skrócenie czasu od pomysłu do produkcji pomagają przyspieszyć wejście Twoich produktów na rynek.

Szeroki zakres oferowanych szybkich poliuretanów Parts In Minutes- (RenPIM) pozwala na ultra szybką produkcję prototypów, które symulują zarówno wygląd jak i fizyczne cechy tworzyw termoplastycznych. Dzięki temu bez uruchomiania drogich technologii przetwórstwa termoplastów można odlać setki funkcjonalnych elementów w krótkim okresie czasu. Części prototypowe odlane w formie wykonanej z silikonu formierskiego bądź poliuretanowych lub epoksydowych żywic narzędziowych, cechuje doskonała dokładność wymiarowa i szczegółowe odwzorowanie powierzchni, które są powodem ich wyboru do badań technicznych, badania rynku, weryfikacji koncepcji i opinii technicznych.

Parts In Minutes- Vacuum Grade - odlewanie próżniowe

Do wyprodukowania krótkich i średnich serii prototypów oferujemy serię poliuretanów RenPIM V-G (Vacuum Grade). Te żywice do prototypów są opracowane i zoptymalizowane do łatwego przetwarzania w urządzeniach do odlewania próżniowego. Technologia ta pozwala uzyskać z jednej formy do kilkudziesięciu doskonałej jakości prototypów o własnościach zbliżonych do typowych termoplastów (PP, ABS, HDPE).

Parts In Minutes - wtrysk niskociśnieniowy

Jeżeli wymagana jest większa liczba "termoplastycznych" kopii, można je odlać z systemów poliuretanowych Ren Parts In Minutes- do wtrysku niskociśnieniowego. Jest to gama produktów specjalnie opracowanych do przetwórstwa z użyciem urządzeń mieszająco-dozujących (niskociśnieniowych mieszarko-dozowników). W porównaniu do czasu produkcji przy wykorzystaniu tradycyjnych systemów poliuretanowych, kompozycje RenPIM pozwalają na wyprodukowanie detali do 40 razy szybciej (do 40 części na dzień). Oznacza to, że możemy mieć dostępne w ciągu zaledwie 15 minut prototypy i detale, które symulują wyglądem i właściwościami wtryskowe tworzywa termoplastyczne.